• Udział Wiolinek w pikniku w Dworze Kolesin

Dnia 28 sierpnia 2022 roku Wiolinki występowały w #DworzeKolesin podczas charytatywnego pikniku. Sam mistrz tańca towarzyskiego Michał Malitowski dał nam przed występami parę cennych wskazówek.  To był dzień pełen emocji i wzruszeń. Działo się! Cel był szczytny!

Dziękujemy Pani Sylwii Taberskiej za zaproszenie… oby więcej takich akcji 😊

Pomaganie jest jak słońce!!!

Opracowanie: KS

Więcej zdjęć na stronie Dwór Kolesin

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 dla Szkoły Podstawowej odbędzie się 1 września o godzinie 10:00 - boisko szkolne lub sala gimnastyczna (pogoda zdecyduje).

O godzinie 09:00 w Kościele pw. NMP zostanie odprawiona Msza Św.

Przebieg szkolnej uroczystości:

1. Wprowadzenie Sztandaru i odśpiewanie Hymnu.

2. Powitanie Uczniów i ich Rodziców połączone z prezentacją Nauczycieli.

3. Pasowanie na Ucznia.

4. Spotkanie Uczniów z Wychowawcami kl. 1 - 8.

Przybliżony czas trwania: 1 godzina

Zapraszamy!

• Praca sekretariatu

W dniach 5 - 19 sierpnia 2022 r. sekretariat szkoły/ przedszkola funkcjonuje w ograniczonym zakresie czasowym i zadaniowym (nie każdą sprwę będzie można załatwić), tj.:

• 8, 9 i 11 sierpnia w godz. 8:00 – 15:00;
            • 17 i 18 sierpnia w godz. 8:00 – 14:00.

Wszelkie sprawy związane z organizacją nowego roku szkolnego, inne będzie można załatwiać od 22 sierpnia.

Ww. utrudnienia, za które serdecznie przepraszamy, są związane z czasem urlopów wypoczynkowych i trudnościami kadrowymi.

• #OfertaPracy

• Przedszkole Publiczne w Nowym Kramsku z Odziałem Przedszkolnym w Starym Kramsku (dotyczy oddziału przedszkolnego w Starym Kramsku) zatrudni na czas określony, tj. od 1 września 2022 r. na czas zastępstwa, nauczyciela edukacji przedszkolnej w pełnym wymiarze (i godziny ponadwymiarowe).

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt: informacja na stronie w zakładce: Kontakt (tu: dyrektor szkoły)

• DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

W dniach 24 - 30 sierpnia 2022 r. w godzinach 10:00 - 13:00 zapraszamy nowoprzyjęte Dzieci wraz z Rodzicem na wizytę w Przedszkolu Publicznym w Nowym Kramsku z Odziałem Przedszkolnym w Starym Kramsku (grupy: Tuptusie w Nowym Kramsku i Biedronki w Starym Kramsku).

Wizyta Dziecka i Rodzica pozwoli przełamać barierę strachu, będzie pierwszym krokiem do budowania relacji opartej na dialogu i zaufaniu.

Zachęcamy do skorzystania!

Z pewnością jako Rodzic posyłajacy pierwszy raz dziecko do przedszkola, będziesz tęsknić, zamartwiać się i pytać: "Jak było w przedszkolu?", "Tęskniłeś?", "Było Ci smutno?". Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, co robiło twoje dziecko, zadaj mu pytania typu:

1. Co dobrego dziś jadłeś? (nie pytaj czy smakowało)
            2. W co się dzisiaj bawiłeś? (nie pytaj czy dobrze się bawiłeś)
            3. Stało się dzisiaj coś zabawnego? (a nie smutnego)
            4. Czy ktoś zrobił dla ciebie coś szczególnie miłego? (nie pytaj o niemiłe sytuacje)
            5. Co miłego zrobiłeś dzisiaj dla kogoś?
            6. Kto cię dziś rozbawił?
            7. Czy w grupie jest ktoś, z kim chciałbyś się zaprzyjaźnić, ale się wstydzisz?
            8. Z kim najbardziej lubisz się bawić?
            9. O czym myślisz, kiedy jesteś w przedszkolu?
            10. Dowiedziałeś się czegoś nowego o swoich kolegach z grupy?
            11. Gdyby do przedszkola przylecieli kosmici, kogo zabraliby ze sobą? Jak myślisz?
            12. Pomogłeś dzisiaj komuś?
            13. Byłeś dzisiaj z siebie dumny? Dlaczego?
            14. Zrobiłeś dzisiaj coś, co było dla ciebie trudne?
            15. Wolisz się bawić na podwórku czy w sali?

(źródło: Pytania do dziecka)

Pamiętaj też, że Przedszkole zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, których priorytetem jest dobro i bezpieczeństwo Dziecka.

5 rad dla rodziców przedszkolaka

Jak pożegnać się z dzieckiem?

• #FlashHistorii

Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki zachęca do udziału w akcji Flash Historii. Celem inicjatywy jest kształtowanie postaw patriotycznych i kultywowanie pamięci o postaciach i miejscach ważnych dla naszej historii. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 23 sierpnia.

Szczegóły: linki poniżej